Clubul Rotary Baia Mare la “Toamna Băimăreană”

Prima acţiune întreprinsă în 2012 în cadrul parteneriatului “Cu drag pentru copiii cu autism” a fost un stand de informare cu ocazia “Toamnei Băimărene” organizate de Clubul Rotary Baia Mare împreună cu Primăria Municipiului Baia Mare şi  Asociaţia Autism Baia Mare. Scopul acţiunii a fost de sensibilizare a comunităţii băimărene asupra importanţei acceptării şi atitudinii non-discriminatorii în cazul copiilor care suferă de autism, precum şi colectarea de fonduri destinate desfăşurării activităţii Centrului de Zi al Asociaţiei. Clubul nostru a oferit gratuit măsurători ale tensiunii arteriale tuturor donatorilor, măsurători realizate de asistenţi medicali voluntari ai Liceului Sanitar din Baia Mare.