Balul de Caritate Rotary

Începând  din 2002, Clubul Rotary Baia Mare organizează în fiecare an un Bal de Caritate, în ultimii ani împreună cu Clubul Rotary Baia Mare 2005. În cadrul acestui eveniment îşi dau întâlnire personalităţi ale oraşului din toate domeniile, cu scopul realizării unui gest de bunăvoinţă, de generozitate umană, în ambianţa unei seri plăcute, presărate cu muzică de bună calitate, licitaţii şi dans. De-a lungul celor 14 ani de existenţă, donaţiile făcute în cadrul Balului Rotary au ajuns în proiecte de suflet ale comunităţii băimărene, fie folosiţi pentru sprijinirea copiilor din Centrele de Plasament din judeţ, fie pentru aşezământul “Casa Seniorilor”, fie au fost utilizaţi pentru dotarea sălii de kinetoterapie din Centrul de Zi al Asociaţiei Autism Baia Mare.